Ani světská moc, ani bohatství, jen žezlo vědy přetrvává navěky. (Tycho de Brahe)

Seminář z chemie dvouletý nebo jednoletý ?!

19. února 2012 v 16:13 | -ps- |  Semináře 3.r
Studenti si mají možnost vybrat ze dvou typů seminářů z chemie. Jeden lze začít už ve 3. ročníku a studovat ho 2 roky a druhý až ve 4. ročníku a je pouza na rok. Rozdíly zveřejňujeme v tomto článku.


Charakteristika předmětu seminář z chemie jednoletý 3 hodinový

Předmět je zaměřen na prohloubení a rozšíření učiva chemie ve formě vybraných kapitol dle potřeb a zájmu žáků. Zařazuje seznámení žáků s aktuálními novinkami a poznatky v oboru, předkládá vybrané exkurze s odbornou tématikou. Předmět nabízí prostor pro rozvíjení kompetencí talentovaných žáků se zvýšeným zájmem o studium chemie. Nedílnou součástí předmětu jsou praktická laboratorní cvičení. Seminář poskytuje možnost zpracovat seminární práci a věnovat se tématům v rámci soutěží. Seminář se soustředí na středoškolské chemické výpočty a experimenty, které s nimi souvisí. Klade si za cíl prohloubit orientaci v oblasti obecné a anorganické chemie a v základech chemie analytické. Zároveň bude kladen důraz na vysvětlování principů výrob a technologií souvisejících s chemickým průmyslem. Předmět bude určen pro studenty uvažující nejen o maturitě z chemie.


Charakteristika předmětu seminář z chemie dvouletý 2 hodinový

Předmět je určen pro studenty uvažující nejen o maturitě z chemie, ale i o dalším studiu tohoto předmětu. Během semináře bude studentům nabídnuta možnost zpracování seminárních prací, budou řešeny úlohy v oblasti chemických soutěží a nabídka témat bude oproti semináři jednoletému rozšířena. Seminář nabídne kapitoly z fyzikální chemie i elektrochemie, prostor k lepšímu pochopení problematiky polymerů a nanotechnologie a bude zařazeno volné téma dle přání a požadavků studentů. Analytická chemie bude probírána podrobněji. Seminář poskytne i větší prostor pro experiment a opakování učiva chemie.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama